Organizatorzy

Sponsor Tytularny

Aktualności

powrót


Ambasador Wrocław Maratonu prof. Jan Chmura w Chicago

Z dużą satysfakcją informujemy sympatyków biegania, że w dniu 8.10.2017 r. profesor Jan Chmura – ambasador Wrocław Maratonu, ukończył 40. Bank of America Chicago Marathon, który przybliża go do zdobycia III i ostatniej korony w maratonach. Był to już piąty maraton w ramach projektu naukowego "Największe Maratony Świata", w których startują najlepsi maratończycy. W Chicago startował między innymi aktualny mistrz świata Dennis Kimetto. Trasa maratonu przebiegała przez 29 dzielnic Chicago, a na trasie biegu kibicowało prawie dwa miliony kibiców (dane organizatora) i grało kilka zespołów muzycznych, które wyzwalały dodatkową energię do walki, pomimo bardzo uciążliwego upału.

Pomimo heroicznej walki z upałem i coraz większymi kryzysami na trasie biegu,  profesor Jan Chmura  pokonał ponad 33 tys. zawodników. Do ukończenia projektu naukowego "Korona Największych Maratonów na Świecie", w skład którego wchodzi 6 maratonów, pozostał profesorowi jeszcze jeden bieg - maraton w Tokio. Profesor cieszy się bardzo, że ma już poza sobą start w Nowym Jorku, Berlinie, Londynie, Bostonie i Chicago.

Z perspektywy pokonanych dotychczas maratonów,  w opinii Pana Profesora, maraton w Chicago był najlepiej zorganizowany pod względem logistycznym i bezpieczeństwa. Najważniejsze informacje z imprezy zostały przekazane i omówione na spotkaniu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,  z przedstawicielami MCS  Wrocław w osobach: dr Jerzego Kosy oraz Michała Popka -  zastępcy dyrektora MCS we Wrocławiu.

 

Data publikacji: 2017-10-27 13:13:13Biuro Organizacyjne Wrocław Maratonu
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
al. Ignacego Jana Paderewskiego 35; 51-612 Wrocław
tel. +48 71 733 40 60
fax +48 71 733 40 80
e-mail: biuro@wroclawmaraton.pl

Sponsorzy i partnerzy

Patronat