Organizatorzy

Sponsor Tytularny

Aktualności

powrót


Kolejny, już 36. PKO Wrocław Maraton za nami - serdecznie dziękujemy!

Po raz kolejny mam zaszczyt z całego serca podziękować wszystkim, którzy stali się częścią właśnie zakończonego 36. PKO Wrocław Maratonu: uczestnikom, współpracownikom, partnerom, służbom porządkowym i wolontariuszom. Dzięki wspólnemu wysiłkowi – zarówno pracy włożonej w organizację i zabezpieczenie biegu, jak i hektolitrom potu wylanego na trasie – zapisaliśmy kolejną kartę sportowej historii miasta. Tym razem mieliśmy okazję nie tylko "ugościć" uczestników na mecie znajdującej się wewnątrz Stadionu Olimpijskiego, ale i umieścić start maratonu na historycznej arenie. Obserwując żywiołowe reakcje rzeszy kibiców i uśmiechy na twarzach kilku tysięcy biegaczy zgromadzonych na stadionie jestem pewien, że znów udało nam się urządzić we Wrocławiu prawdziwie radosne święto sportu! 

Co ważne, dzień przed 36. PKO Wrocław Maratonem po raz pierwszy pokazaliśmy Stolicę Dolnego Śląska z nieco innej strony - poprzez spacer na medal - WrocWalk Marathon. Jestem pewien, że ta zupełnie nowa impreza łącząca rekreację z historią i poznawaniem miasta, zostanie na stałe wpisana do kalendarza wrocławskich wydarzeń. 

To dzięki pozytywnym reakcjom uczestników naszych imprez (oraz mieszkańców Stolicy Dolnego Śląska wspaniale kibicującym wzdłuż trasy maratonu!) doskonale wiem, że Wrocław bezapelacyjnie zasługuje na tytuł Miasta Spotkań. 

Zatem do zobaczenia we Wrocławiu, już w czerwcu - podczas 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu!

 

Dyrektor Maratonu

Wojciech Gęstwa

Data publikacji: 2018-09-09 16:00:12Biuro Organizacyjne Wrocław Maratonu
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
al. Ignacego Jana Paderewskiego 35; 51-612 Wrocław
tel. +48 71 733 40 60
fax +48 71 733 40 80
e-mail: biuro@wroclawmaraton.pl