Organizatorzy

Sponsor Tytularny

Aktualności

powrót


Zapraszamy na wykład Pani Profesor Alicji Chybickiej

W niedzielę, 4 maja, odbędzie się kolejny wykład w ramach „Akademii Maratonu”. Wykład pt. „Obserwacje po przebiegnięciu pierwszego biegu maratońskiego” wygłosi prof. dr hab. Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Warto dodać, że pani profesor jest członkiem Rady Naukowej programu „Cały Wrocław Biega”.

Profesor Chybicka opowie o swoich doświadczeniach związanych z pokonaniem pierwszego w życiu maratonu, a dokładnie o reakcjach organizmu w czasie wysiłku i po ukończeniu biegu.  Przypomnijmy, że pani senator debiutowała w maratonie w 2013 r. w swoim rodzinnym Wrocławiu. Spotkanie zaplanowano na godz. 8.00 w sali wykładowej 2/8 w budynku P-4 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (teren Stadionu Olimpijskiego).

Prof. dr hab. Alicja Chybicka, lekarz medycyny, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, senator RP. Od lat z uporem walczy o zdrowie swoich małych pacjentów. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 „Twojego Stylu”, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka, a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. W 2014 r. wzięła udział w wyprawie „Szpik na Szczyt”, zdobywając Kilimandżaro.

Data publikacji: 2014-04-29 16:32:12Biuro Organizacyjne Wrocław Maratonu
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
al. Ignacego Jana Paderewskiego 35; 51-612 Wrocław
tel. +48 71 733 40 60
fax +48 71 733 40 80
e-mail: biuro@wroclawmaraton.pl