Czas odlicza Zegarmistrz Doliński :
09-09-2017-09:00
Zapisz się !
Nasz profil na facebooku

Organizatorzy

Sponsor Tytularny

DJe Radia LUZ

powrót


a_r_luz_logo.png

Muzyczne przystanki podczas 35. PKO Wrocław Maratonu prezentują muzyczny przekrój autorskiej części ramówki Akademickiego Radia LUZ. Każdy z punktów będą hostować gospodarze poszczególnych audycji prezentując swoją selekcję i muzykę, która ma pomóc biegaczom w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Radio LUZ to niekomercyjna rozgłośnia radiowa, już od dziesięciu lat nadająca we wrocławskim eterze na falach 91,6 fm, oraz na radioluz.pwr.edu.pl charakteryzująca się tym, że zarówno muzyka jak i poruszane tematy nieczęsto są spotykane w innych mediach.

1.GARAŻ & BURN THE ROOTS

Garaż, czyli niczym nieskrępowana surowa muzyka gitarowa. I tak od bluesa poprzez klasyki rockowe, buntownicze punkowe brzmienia, shoegaze aż do rocka psychodelicznego.

fb.png

Burn The Roots to droga od rockandrolla do współczesnych elektronicznych brzmień.  Poszukiwanie muzyki, w której żywe instrumenty spotykają się z syntezatorami i komputerem. Od rocka współczesnego poprzez psychodelię i folktronikę aż po IDM.

fb.png

LOKALIZACJA:
skrzyżowanie al. Różyckiego/ul. Kochanowskiego (po stronie południowej jezdni)


2. BASY TROPIKALNE

Basy Tropikalne to muzyczna podróż po współczesnej scenie muzyki elektronicznej krajów Ameryki Południowej, Środkowej i Karaibów, a także wszystkich innych tropikalnych regionów świata. Nie brakuje więc gatunków muzycznych opartych bezpośrednio na tradycyjnych latynoamerykańskich brzmieniach, jak i mnóstwa szerzej nieznanych artystów i zespołów, którzy zasługują na uwagę słuchaczy osadzonych w europejskiej scenie muzycznej.

LOKALIZACJA:
ul. Grodzka (koło budynku Wydziału Filologicznego UWr), południowa strona jezdni

fb.png


3. 4x4 (cztery na cztery)

Cztery na cztery to przegląd najnowszych wydawnictw muzyki okołoklubowej. House, techno, IDM, czyli to wszystko co buja i rusza. Od parkietowych bangerów po angażujący ambient. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani klasycznego 4×4, jak i ci, którzy lubują się w bardziej rozbudowanych formatach.

LOKALIZACJA:
przystanek autobusowy Świdnicka w kierunku pl. Dominikańskiego

fb.png


4. NAUKA ODDYCHANIA

Słuchanie muzyki ma wiele wspólnego z oddychaniem. Dźwięków, tak samo jak powietrza, nie możemy dotknąć ani zobaczyć. Poza tym, muzyczny wszechświat jest również niezwykle bogaty jeśli chodzi o formy i brzmieniowe kształty. Niektórzy ludzie nie są w stanie wyobrazić sobie życia bez muzyki – jest dla nas jak życiodajny tlen. W naszej audycji oddychamy od ambientu, przez modern classical, dub techno, nu jazz, micro house, synthpop, grime aż po mnimal techno.

LOKALIZACJA:
al. Hallera, chodnik przed WCT Spartan

fb.png


5. REGIME

Regime brigade to kolektyw skupiający ludzi z z pasją, która zajmuje 3/4 ich życia, a jest nią… muzyka. Czy tylko? Nie, choć to główny napęd. Idea powstała dawno temu, w końcu udało się ją zbudować i zarażać następnych aktywistów, tak by brygada rosła w siłę. Audycja regime to cykl spotkań z muzyką niezależną, niebanalną, najlepszą.  Niczego nie narzucamy — po prostu gramy. Join the regime.

LOKALIZACJA:
ul. Grabiszyńska, chodnik przed Centrum Historii Zajezdnia

fb.png


6. FUTURE BEATS

Pod lupą pączkująca hybryda drum and bassu, hip hopu, footworku i dubstepu czyli future beat. Eksperymenty i korzenie, szalone, dynamiczne breaki i głębokie brzmienie subbasu.

LOKALIZACJA:
chodnik przy skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Legnicką

fb.png


7. NIGHT BUS

Night Bus, czyli klimat nocnego Londynu w słuchawkach. Nieograniczone gatunkowo muzyczne podróże, Od drum'n'bass, przez 2 step, a nawet ambient aż do gitarowych brzmień lat 90-tych.

LOKALIZACJA:
chodnik przy skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej z ul. Obornicką

fb.png


8. KINKYOWL

Internetowy magazyn muzyczny zawitał do Radia. Nie tylko po to, by dzielić się z Wami najnowszą muzyką, ale również, by o niej rozmawiać. Stawiamy na świadomy odbiór – newsy, recenzje, relacje. Gatunek nie gra roli, dopóki wykonawca jest niebagatelny, a muzyka intrygująca. Co tydzień usłyszycie nie tylko o tym, co nowego na Kinkyowl.pl, ale również to, o czym jeszcze nie pisaliśmy. Jeżeli tak samo wzrusza was R&B, co indie rock, a rap i soul pochłaniacie z przyjemnością, to zdecydowanie miejsce dla Was. Jeżeli jesteście ciekawi, co dzieje się obecnie z muzyce, zarówno popularnej, jak i tej mniej, słuchajcie!

LOKALIZACJA:
chodnik przy delikatesach T&J przy ul. Boya-Żeleńskiego przy skrzyżowaniu z ul. Kasprowicza

fb.pngBiuro Organizacyjne Wrocław Maratonu
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
al. Ignacego Jana Paderewskiego 35; 51-612 Wrocław
tel. +48 71 733 40 60
fax +48 71 733 40 80
e-mail: biuro@wroclawmaraton.pl