Organizatorzy

Sponsor Tytularny

Izba Pamięci Wrocławskiego Sportu

powrót


Mieszcząca się na terenie wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego Izba Pamięci Wrocławskiego Sportu jest dostępna dla wszystkich chętnych. W ramach ekspozycji stałej podziwiać można pamiątki związane z ponad trzydziestopięcioletnią historią Wrocław Maratonu. W Izbie organizowane są także wystawy czasowe. Dotychczas  zaprezentowano  ekspozycję dotyczącą drużyn, które „mają swój dom” na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego: żużlowców Sparty, zawodników futbolu amerykańskiego – Panthers, graczy lacrosse – Kosynierów i aktualnych Mistrzyń Polski w koszykówce kobiet – Ślęzy oraz wystawę ilustrującą 10 lat pracy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

            - Nasza Izba Pamięci to chyba pierwsze miejsce w Polsce, w którym można dowiedzieć się wiele o historii samego biegu maratońskiego, dziejach tej dyscypliny w Stolicy Dolnego Śląska, jak i o wyjątkowym obiekcie, na terenie którego znajduje się ekspozycja – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław. Z jednej strony chcemy pokazać, że losy Stadionu Olimpijskiego w niezwykły sposób odzwierciedlają burzliwą historie Wrocławia, z drugiej, że to właśnie w tym miejscu „bije serce” sportu w mieście. Nasi goście mogą oglądać na własne oczy 35 lat Wrocławskiego Maratonu – tłumaczy Gęstwa.

W dni powszednie, między 12:00 a 13:00 Stadion Olimpijski mogą odwiedzać zarówno osoby prywatne, jak i zorganizowane grupy – w obu przypadkach za darmo. Wystarczy wcześniej umówić się, wysyłając e-mail pod adresem: stadion.olimpijski@mcs.wroc.pl lub dzwoniąc pod numer 571 351 049. W programie przewidziano wizytę na trybunach, opowieść o historii obiektu oraz zwiedzanie Izby Pamięci Wrocławskiego Sportu. Na zaproszenie Dyrektora MCS Wrocław, Izba stanie się miejscem spotkań Regionalnej Rady Olimpijskiej. W przyszłości, we współpracy z Radą i środowiskiem sportowym, będą tam organizowane wystawy czasowe, spotkania i prelekcje dotyczące dziejów dolnośląskiej kultury fizycznejBiuro Organizacyjne Wrocław Maratonu
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
al. Ignacego Jana Paderewskiego 35; 51-612 Wrocław
tel. +48 71 733 40 60
fax +48 71 733 40 80
e-mail: biuro@wroclawmaraton.pl