Czas odlicza Zegarmistrz Doliński :
09-09-2017-09:00
Zapisz się !
Nasz profil na facebooku

Organizatorzy

Sponsor Tytularny

List do wrocławian

powrót


Szanowni Wrocławianie!

Tradycyjnie, w drugą niedzielę września (10.09.2017r.) na ulice naszego miasta wybiegnie kilka tysięcy maratończyków. W tegorocznym, już 35. PKO Wrocław Maratonie wezmą udział zawodnicy z prawie 40 różnych krajów świata, położonych na 6 różnych kontynentach! Dodatkowo, Stolica Dolnego Śląska została wyróżniona powierzeniem organizacji Mistrzostw Europy Masters w Maratonie. To oznacza, że w zawodach swoje kraje będą reprezentować także biegacze z prawie 20 europejskich państw! W kategorii „masters” wystąpią zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia – nierzadko triumfatorzy znanych na całym świecie biegów. Wszyscy sportowcy, amatorzy i zawodowcy, wyruszą 10. września o 9:00 z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego.

Jak co roku, dystans maratonu wyznaczono ulicami Wrocławia. W związku z tym, w mieście pojawią się okresowe zmiany komunikacyjne, a część dróg będzie zamknięta:

  • - całość trasy zostanie wyłączona z ruchu od 7:00 dnia 10.09.2017r., choć okresowe utrudnienia mogą pojawiać się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godziny 15:00. Dokładny przebieg trasy wraz z orientacyjnymi godzinami przebiegania pierwszej i ostatniej grupy maratończyków znajduje się na odwrocie – polecamy zapoznanie się z nim;
  • - wzdłuż trasy biegu całą dobę będą obowiązywały dodatkowe zakazy zatrzymywania się;
  • - zmieni się kursowanie pojazdów komunikacji publicznej – tramwajów i autobusów.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.wroclawmaraton.pl w zakładce „Zmiany w komunikacji”. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu drogą e-mailową pod adresem biuro@wroclawmaraton.pl. 

Dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, a niestartujących w biegu przygotowaliśmy szereg możliwości aktywnego uczestnictwa w 35. PKO Wrocław Maratonie. Sportowcy przekroczą linię mety na wyremontowanym Stadionie Olimpijskim – wstęp na trybunę będzie darmowy. W kilku miejscach przy trasie przygotowaliśmy punkty muzyczne, a nasi partnerzy i uczestnicy konkursu na dopingowanie będą zagrzewać do walki zawodników – zachęcamy także do samodzielnego wspierania biegaczy! Pokażmy po raz kolejny, że Wrocław – Miasto Spotkań zawsze serdecznie gości przyjezdnych z całego świata! 

Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław
i 35. PKO Wrocław Maratonu

Wojciech GęstwaBiuro Organizacyjne Wrocław Maratonu
Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław
al. Ignacego Jana Paderewskiego 35; 51-612 Wrocław
tel. +48 71 733 40 60
fax +48 71 733 40 80
e-mail: biuro@wroclawmaraton.pl