Odszedł ojciec Wrocław Maratonu i Dyrektor Honorowy - Marek Danielak

Z niewysłowionym żalem żegnamy pomysłodawcę, założyciela i wieloletniego Dyrektora Wrocław Maratonu - Marka Danielaka, który odszedł do wieczności dziś rano. 


Od pierwszej edycji Maratonu Ślężan w maju 1983 roku, pisał historię wrocławskich biegów długodystansowych i aktywnie wspierał swoich następców w wysiłkach organizacyjnych. Do ostatnich dni pozostawał aktywnie zainteresowany losami imprez sportowych organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. 


Swoje wspomnienia dotyczące pracy przy wrocławskich maratonach opisał w wydanej w 2017 r. książce pod tytułem "35 lat w biegu". Jak wspominał w wypowiedzi przesłanej portalowi MaratonyPolskie.pl: "Lata 1982 – 2007, kiedy stworzyłem i zorganizowałem dwadzieścia pięć Maratonów Ślężan i Maratonów Wrocław były najpiękniejszym okresem mojego życia. Mimo bardzo ciężkiej pracy (pełniłem jednocześnie funkcję Dyrektora MOSiR i Dyrektora Maratonu) szczególnie w ostatnich trzech miesiącach każdego roku przed Maratonem - byłem szczęśliwym człowiekiem."


Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym na Osobowicach (ul. Osobowicka 59 we Wrocławiu) w czwartek 18. listopada. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 12:40.

Rodzina Zmarłego prosi, by wieńce pogrzebowe zamienić na pojedyncze kwiaty róż. Na miejscu będzie dostępna księga kondolencyjna. 


W imieniu Dyrekcji Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław składamy najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym ś.p. Marka Danielaka. 
Dołącz się do rozmowy

Komentując za pomocą wtyczki DISQUS zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez DISQUS i jego partnerów. Wrocław Maraton nie zapisuje tych danych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności Disqus pod komentarzami.