List do mieszkańców

Szanowni Wrocławianie i Wrocławianki!

 

Już niebawem, 15 września 2019 odbędzie się 37. PKO Wrocław Maraton. Jak co roku, w jedną z wrześniowych niedziel Wrocław stanie się miastem szczególnie ważnym dla wszystkich biegaczy. Kilka tysięcy zawodniczej i zawodników wyruszy o 9:00 ze Stadionu Olimpijskiego. Sportowcy z bliższych i dalszych zakątków Europy i świata przemierzą 42 195 metrów ulicami Wrocławia, kończąc trasę przed trybuną Stadionu Olimpijskiego.

Ze względu na bezpieczeństwo biegaczy, część dróg zostanie zamknięta, pojawią się również okresowe zmiany komunikacyjne:
• całość trasy zostanie wyłączona z ruchu od 7:00 dnia 15.09.2019 r., choć okresowe utrudnienia będą pojawiać się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godziny 15:00. Dokładny przebieg trasy wraz z orientacyjnymi godzinami przebiegania pierwszej i ostatniej grupy maratończyków znajduje się na odwrocie – polecamy zapoznanie się z nim;
• wzdłuż trasy biegu całą dobę będą obowiązywały dodatkowe zakazy zatrzymywania się;
• zmieni się kursowanie pojazdów komunikacji publicznej – tramwajów i autobusów.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.wroclawmaraton.pl w zakładce „Zmiany w komunikacji”. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu drogą e-mailową pod adresem .

Wszystkich z Państwa zapraszamy do aktywnego udziału w 37. PKO Wrocław Maratonie – także w roli kibiców! Serdecznie zachęcamy do dopingowania biegaczy wzdłuż trasy. W kilku wyznaczonych miejscach przygotowaliśmy także specjalne punkty muzyczne. Jesteśmy pewni, że wsparcie kibiców pomoże maratończykom w pokonywaniu tego wyjątkowego dystansu w Stolicy Dolnego Śląska – Mieście Spotkań. Zapraszamy również do podziwiania samego finiszu na Stadionie Olimpijskim

Do zobaczenia!

 

 

Z poważaniem

 

Wojciech Gęstwa

 

Dyrektor Wrocław Maratonu