Program imprez towarzyszących

Imprezy towarzyszące 37. PKO Wrocław Maratonowi

 

1. WrocWalk Marathon 2019


W przeddzień 37. PKO Wrocław Maratonu, w godzinach 9.00 – 18.00, wszyscy chętni – bez ograniczeń wiekowych – będą mogli spacerować po mieście, zwiedzając wyjątkowe obiekty Wrocławia i zbierając w Punktach Informacyjnych pieczątki niezbędne, by na Mecie zlokalizowanej na Stadionie Olimpijskim, otrzymać pamiątkowy medal. Uczestnicy Spaceru po okazaniu mapy uczestnika, w Lokalnej Palarni Kawy „ Mała Czarna „ zlokalizowanej przy Bramie Głównej Stadionu Olimpijskiego, kupią kawę „Americano” po promocyjnej cenie 5 zł. W związku z dużym zainteresowaniem w tym roku przygotowaliśmy do wyboru 2 trasy o długości około 20 km. 1 Trasa – Wrocławskie Muzea oraz 2 Trasa Wrocławskie Świątynie i Kościoły. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.wrocwalkmarathon.pl i potrwają do wyczerpania limitów.

 

2. TARGI SPORT EXPO


Około 20 wystawców w Hali Wielofunkcyjnej AWF prezentować będzie odzież i obuwie sportowe, odżywki, suplementy diety oraz różne akcesoria sportowe. Na kilku stoiskach zobaczymy przedstawicieli wydawnictw polecających pozycje książkowe z zakresu biegania oraz zdrowego stylu życia. Nie zabraknie stoisk organizatorów biegów długodystansowych z Polski i Europy. Plan stoisk zostanie opublikowany na stronie www.wroclawmarathon.pl w zakładce SPORT EXPO.
Termin : 13 września 2019 godzina 14.00 – 22.00
14 września 2019 godzina 9.00 – 22.00
15 września 2019 godzina 5.30 - 8.00
Miejsce : Biuro Wrocław Maraton, Hala Wielofunkcyjna AWF

 

3. MIASTECZKO SPORTOWE


Na parkingu, pomiędzy stadionem LA i zachodnią trybuną Stadionu Olimpijskiego nasi stali Partnerzy Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz PKO BP, ustawią urządzenia sportowo – rekreacyjne oraz dmuchańce, na których każdy z uczestników będzie mógł przetestować swoją sprawność fizyczną oraz atrakcyjnie spędzić czas.
Termin : 14 września 2019 godzina 12.00 – 18.00
15 września 2019 godzina 8.30 - 15.00

 

4. TARGI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI


Po raz pierwszy podczas Wrocław Maratonu zagoszczą Targi Zdrowej Żywności. Około 15 wystawców, producentów zdrowej żywności z Dolnego Śląska, prezentować będzie swoje produkty, zachęcając do ich zakupu atrakcyjnymi cenami i licznymi degustacjami. Gościem specjalnym będzie Julka Cymbaluk – zwycięzca Konkursu Master Szef Junior, która gotować będzie specjalne potrawy dla maratończyków.
Kasia Gubała – biegająca maratony, promować będzie własną książkę o zdrowym żywieniu.
Termin : 14 września 2019 godzina 12.00 – 18.00
15 września 2019 godzina 8.30 – 15.00
Miejsce : Parking pomiędzy Stadionem LA i zachodnią trybuną Stadionu Olimpijskiego

 

5. PKO BIEG RODZINNY


Po starcie maratończyków około godziny 9.15 nastąpi Start 1000 uczestników PKO Biegu Rodzinnego. Zawodnicy ustawiają się na bieżni Stadionu Olimpijskiego, bezpośrednio za maratończykami z ostatniej strefy czasowej. Trasa o długości 1 mili, biegnie wokół Stadionu. Na Mecie dla każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej www.wroclawmarathon.pl – zakładka PKO Bieg Rodzinny.

 

6. KONKURS NA NAJLEPSZE DOPINGOWANIE ZAWODNIKÓW 37. PKO WROCŁAW MARATONU


Organizatorzy apelują do mieszkańców Wrocławia, o jak najgorętsze przywitanie zawodników na trasie MARATONU. Można to robić spontanicznie lub zapisując się do Konkursu, do dnia 8 września 2019, za pośrednictwem adresu : Przewidujemy nagrody rzeczowe dla wszystkich grup biorących udział w Konkursie.