I Wrocławski Bieg Niepodległości

Moi Kochani!


Mam niezwykły zaszczyt i przyjemność zaprosić do radosnego i aktywnego świętowania Dnia Niepodległości.

Weźmy udział w I Wrocławskim Biegu Niepodległości! Dzieje naszego miasta to niezwykła mieszanka kultur, narodowości, tożsamości i tradycji. Jestem absolutnie pewien, że będziemy w stanie pokazać, iż Święto Niepodległości to dzień wyjątkowej radości i szczęścia, że można to święto obchodzić ze szczerym uśmiechem, zachowując jednocześnie powagę w odpowiednich momentach…

Tym razem będziemy mieli kilka wyjątkowych okazji do włączenia SIĘ w celebrację 11 listopada. Świętujemy bowiem także 15. rocznicę wejścia do Unii Europejskiej, 20-lecie obecności Polski w NATO i trzy dekady mijające od wyborów czerwcowych. A wszystko to po zeszłorocznym stuleciu Niepodległej Polski. To idealny moment, by zaprezentować nasz pomysł na Wrocławski Bieg Niepodległości! Impreza odbędzie się w ścisłym sercu miasta, po zakończeniu znanej już wrocławiankom i wrocławianom – Radosnej Parady Niepodległości.

Od strony organizacyjnej biegiem zajmie się Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław – jednostka odpowiedzialna za dotychczasowe edycje Wrocław Maratonu i Nocnego Wrocław Półmaratonu. Mam pewność, że MCS należycie przygotuje atrakcyjną imprezę, która na stałe wpisze się w scenariusz wrocławskich obchodów Dnia Niepodległości.

Zapisy na I Wrocławski Bieg Niepodległości (dystans około 10 km) ruszają już niebawem, także w bardzo symbolicznym dniu – 1 sierpnia. Raz jeszcze zachęcam do udziału w imprezie – zarówno w roli zawodników, jak i kibiców! Pokażmy razem, że żyjąc w mieście z ponad tysiącletnią historią, umiemy pięknie zapisywać kolejne karty Wrocławia. Pokażmy także na sportowo, jak świętować radośnie i z wzajemnym szacunkiem.

Do zobaczenia na starcie - i na mecie!


Jacek Sutryk
Prezydent Wrocławia

mk1 2146